Düzleştirici Kalıp Kesme Makinesi Çalışma Prensibi

Halihazırda, baskı endüstrisinin yüksek kaliteli gereksinimleri artıyor, kutu tasarımı da giderek karmaşıklaşıyor. ± 0.15mm hata aralığını korumak için kalifiye kalıp kesme makinesini denemek gerekir. Aynı zamanda, ayarlama adımlarına, özellikle de besleme istasyonuna ve kağıdın ön düzenleme süresine ulaşmasına dikkat edin.

Çalışma prensibi: düz kalıp tipi kalıp kesme makinası kalıp kesme platformu ve kesme mekanizması şekli düzdür. Şablon düz bir aşamada sabitlenir ve tabaka bir merdane (alt merdane) üzerine yerleştirilir. Çalışma, kalıp kesme plakası sabit, krank mili biyel kolu üzerinden basınç plakası ileri geri hareket ettirerek, platform ve baskı plakası sürekli olarak debriyaj basıncını düşürür, her basınç bir kalıp kesmeye ulaşma zamanı olacaktır. Dikey kalıp kesme makinesi ve yatay kalıp kesme makinesi iki ortak düz basınç kalıp kesme makinesi. Şu anda, dikey kalıp kesme makinesi ağırlıklı olarak düz basınç düz baskı makinesi ile değiştirilir; ve yatay kalıp kesme makinesi yapısı ve monokrom ofset baskı makinesi besleme parçası, kalıp parçası, malzeme parçası ve bazı Otomatik temizlik ekipmanları ve diğer bileşenlere göre buna benzer.

Avantaj ve dezavantajları: Diğer kalıp kesme ekipmanları ile düz basınçlı kalıp kesme makinesinin bir sonucu olarak, basit bir yapıya, kolay bakım, kolay kullanım, farklı kesim malzemelerine uygun kalıp kesme çentikleme plakasının değiştirilmesi kolaydır. avantajlar serisi, bu yüzden geniş bir pazar yelpazesine sahiptir. Ancak eksiklikleri de açıktır, örneğin, iş yoğunluğuna, düşük üretim verimliliğine neden olan çok fazla iş baskısına ihtiyaç vardır. Bu katlama kartonları, macun kartonları, oluklu kutu kalıp kesme girinti tedavisi için uygun geniş bir uygulama yelpazesi, daha yaygın yerli kalıp kesme ekipmanı kullanılmasıdır.