Bize ulaşın+8613961933676

Arama

Kalıp Kesme Makinesinin Hassasiyetinin Neden Azaltılmasının Nedeni

Oct 18, 2017

Birincisi, kalıp kesme veya kalıp kesim versiyonuna izin verilmez. Makinenin uzun süreli kullanımı, kalıp kesme çerçevesinin veya kalıp kesme plakasının konumlandırma bloğu aşınmasına neden olacak, böylece boşluk çok büyük olacak ve kesme hassasiyetini azaltacaktır. Bu sırada konumlandırma bloğu değiştirilmelidir. Yan konumlandırma plakasının aşınması, yan konumlamaya izin verilmeyen önemli bir faktördür. Çevirmenin konumlandırılması iyi bir aşınmayı telafi etmek için yeterli olmadığından, zayıf konumlandırma yan konumlandırma doğruluğuna neden olacaktır. Yan konumlandırma plakasını şu anda değiştirin.

İkincisi, sarkacın konumlandırılma mesafesinin konumlandırılmasından önce ve sonra çok küçük. Zincirin kendi uzunluğu belirli bir hataya sahip olduğundan, konumlandırma mesafesi çok küçükse, ön ve arka konumlandırma zincir hatasını ortadan kaldıramaz, böylece kalıp kesim hassasiyetini etkileyebilir. Bu noktada, sarkaç vidasının konumlandırılmasından önce veya konumlandırma sonrası sarkaç kam pozisyonundan önce ayarlanmalıdır, böylece ön ve arka konumlandırma çerçevesi dişleri 2mm ~ 3mm mesafede durur.

Üçüncü olarak, tutucu basıncı çok küçük veya eşit değildir. Gripper'in aktif diş elastikiyeti uzun süreli kullanımdan dolayı azalırsa, kağıdın kayma veya kesme işlemi sırasında düşmesine neden olur ve bu da doğrudan kalıp kesme hassasiyetini etkiler. Tutucular arasındaki dengesiz basınç, kağıdın çarpıklığa neden olmasına neden olabilir. Bu zamanda aktif dişleri değiştirmelisiniz. Ek olarak, yatay yükseklikteki sabit dişler de tutarlı olmalıdır, aksi takdirde kesme doğruluğunu etkileyen, kavrama kağıdı çarpışmalarında veya kavrama kağıdı kırışıklarında olabilir.

Dördüncü olarak, karton transfer işlemi, ana tahrik zinciri aşınması ve kopma uzaması, kalıp kesiminden önce konumlandırma doğruluğunu doğrudan etkileyecektir. Bu noktada zinciri değiştirmek için. Duruşta diş sırasına neden olan veya jitter sürecini başlatan aralıklı mekanizma aşınması, aynı zamanda kalıp kesme hassasiyetini de etkileyecektir. Bu durumda genellikle sadece konumlandırma doğruluğunu etkiler, bu sefer, zamanında bakım yapılmalıdır.

Yukarıdaki dört nokta kalıp kesme makinesi kalıp kesme doğruluğu yüksek mekanik nedenlerle değil, makine üzerinde işletme ve bakım personeli için bakım, zamanında muayene ve bakım en iyi çalışma modu sağlamak için bakım yapmak için ihtiyaç vardır.