Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi İçin Enerji Tasarruf Kontrolünün Geliştirme Eğilimi

Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi için enerji tasarrufu kontrolünün geliştirme eğilimi.

Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi alanında, enerji tasarrufu kontrolünün amacı sadece yakıt verimliliğini arttırmak değil aynı zamanda kullanım maliyetini düşüren bir dizi efekt elde etmektir. Verilere göre, mühendislik makinesinin başarısızlığının yaklaşık% 40'ı hidrolik sistemden geliyor ve arızanın yaklaşık% 15'i motordan geliyor. Enerji tasarrufu teknolojisi, motor gücünün kullanım oranını artırabilir, hidrolik güç sisteminin kaybını, güç sistemini azaltabilir ve motorun ve hidrolik bileşenlerin çalışma yoğunluğunu düşürmek için daha iyi eşleştirmek için gerekli gücü yükleyebilir, ekipmanın güvenilirliğini artırabilir kullanımda.

Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi'nin enerji tasarruflu kontrolü, yerli ve yabancı geliştirmenin gelişiminden şu trendlere sahiptir:

1) elektro-hidrolik oran kontrolünün oransal kontrolü, 1980'li yılların başından beri mühendislik makina- larına uygulanmış ve Hidrolik Kalıp Kesme Makinelerinde yaygın olarak kullanıl- mıştır. Mühendislik makine- lerinde kullanılan elektro-hidrolik oransal teknoloji, karmaşık, büyük hidrolik sinyal iletim hattını, elektrik sinyal iletim hidrolik parametrelerini kurtarabilir, sadece sistem tepkisini hızlandırabilir ve tüm hidrolik kalıp kesme hareket sistem kontrolünü daha rahat ve esnek yapabilir. 90'lı yıllara girdikten sonra, bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle, elektro-hidrolik oransal kontrol "akıllı", elektro-hidrolik oransal pompa ve oransal valf uygulaması artmakta ve böylece "akıllı Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi" ortaya çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak aşağıdaki yönlerden somutlaşmıştır: Bilgisayarlar öncelikle hidrolik sistemin otomatik olarak izlenebilmesi ve bu parametrelere göre basınç, dizel motorun dönme hızı gibi dizel motorun çalışma parametrelerini otomatik olarak izleyebilir ve otomatik olarak tüm hidrolik kalıp kesmeyi kontrol edebilir Hareket sistemi yüksek verimlilikte ve enerji tasarrufu ile çalışır İkinci olarak, sürücünün yeterliliğini azaltmak için düz, eğim vb. Gibi yarı otomatik bir işlemi tamamlayabilir, ancak iş kalitesini büyük ölçüde artırabilir Üçüncü olarak, tespit edilen işletme parametrelerine göre arıza teşhisi yapılabilir, böylece Hidrolik Kalıp Kesme işleminin kolaylaştırılması sağlanır. Makine. Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi'nin performansı büyük ölçüde geliştirildi.

2) dizel motor elektrikli püskürtme kontrolü, geleneksel mekanik hız düzenleyen dizel motorda, yakıt enjeksiyon pompasının dolaşan yağ tedarikinde ve yağ enjeksiyonunun erken açısı, dizel motorun performansını sağlayan dönüş hızından etkilenir Daha da geliştirmek zordur. Dizel motor efi kontrolünde uygulama sonrasında, pompa döngüsü yağını ve yakıt enjeksiyon ilerlemesini sağlayabilir Açı artık dönüş hızından etkilenmez, böylece Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi en iyi durumda çalışır ve tepki hızını arttırır. Dizel elektrikli püskürtme kontrolörünün geliştirilmesi, Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi'nin enerji verimliliğini artırmak için önemli bir parçasıdır.

3) yük algılama kontrolü, 1970'lerden beri yük algılama kontrolünü geliştirmeye devam edecek ve mühendislik makinelerinin hidrolik bileşen üreticileri bir dizi ilgili ürün başlattı. Sistem, iyi bir enerji verimliliği ve manevra kabiliyetine sahiptir ve hatta vasıfsız sürücüler bile hızlı bir şekilde adapte olabilir. Orantılı dağıtım vanası, Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi uygulamasında yük algılama teknolojisini daha da ileri götürür, Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi'ni geliştirmeye yönelik manevra kabiliyetini geliştirir, kalifiye sürücü eksikliği nedeniyle batı ülkelerini çözer. Bu nedenle, gelişmiş ülkelerde bulunan yük algılama kontrol Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi talebi daha da artacaktır.

4) çok yönlü altı valf varlığını sürdürür Dört yönlü valf yükü algılama sistemi doğru çalışma sağlar, ancak tüm durumlar doğru bir şekilde çalışmayı gerektirmez ve deneyimli sürücüler yükü algılayan Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi'ni doğru işlemi tamamlamak için de kullanabilirler. Daha önemlisi, yük algılama sisteminin yüksek fiyatı, gelişmekte olan ülkelerdeki uygulamalarını kısıtlıyor. Halen dünyaca ünlü Hidrolik Kesme Makinesi imalatçılarının birçoğu, ürünlerinin her ikisi de yük algılama Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi'nin dört yönlü vana kontrolünü kullanmaktadır, Hidrolik pozitif ve negatif akış kontrolünün akışı gibi altı vana hidrolik sistemini kullanmışlardır Kesme Makinesi Kesme. Olgun imalat teknikleri ve düşük fiyatlar, altı yollu çok kanallı valfın çalışmaya devam etmesini sağlayacaktır.

5) daha hidrolik sistemde altı genel çok yönlü vana valf kontrolü ve enerji tasarrufu kontrolü geliştirmek için, Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi fabrika hala olduğu için manevra kabiliyeti, enerji tasarrufu gibi, hala birçok yerde geliştirilmiş olabilir Yurtdışı çalışmada.

6) Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi performansını artırmak için çok fonksiyonlu kombinasyon, çeşitli enerji tasarrufu önlemlerinin kombinasyonu daha kapsamlı olacaktır. Önceki sistemde, hidrolik pompa birçok fonksiyona entegre edilmiştir, ancak çeşitli koşulların sınırlamaları nedeniyle üçten fazla olmamalıdır. Hidrolik pompa şekil 14'te gösterildiği gibi, entegre basınç kesilir, akım kontrol ve güç sınırlama fonksiyonu, piyasada nispeten popüler hidrolik pompa prensibi diyagramı her türlü, aynı zamanda çeşitli fonksiyonları entegre edilmiştir. Hidrolik teknolojinin geliştirilmesiyle, pompaya daha fazla fonksiyon entegre etmek mümkündür.

7) Değişken parametrelerin kontrolü, her türlü Hidrolik Kalıp Kesme Makinası yük gereksinimlerine daha iyi uyum sağlamak için, bazı iç kontrol bileşenleri dinamik durumlarda sabit bir değer seti parametresi olmayacak, ancak Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi ile çalışabilir Özel durum ve değişim. Örneğin, EX serisi Hitachi yapım makinesi Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi üretiminde, yük algılama valfi ayarlanmış basınç kompansatörü diferansiyel basıncı, çalışma koşullarına göre değişebilir, Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi işinin adaptasyonunu geliştirmiştir. Gelecekte Hidrolik Kalıp Kesme Makinesi güç sisteminde daha fazla kontrol parametresinin ayarlanabileceği ve böylece Hidrolik Kalıp Kesme Makinasının daha verimli ve daha kolay çalışacağı öngörülüyor olabilir.

8) pompa - motor eşleştirme kontrolü daha da "akıllı" bilgisayar kontrol teknolojisi yardımı ile, pompa ve motor eşleştirme kontrolü daha da "akıllı", ikisi arasındaki kombinasyonun daha yakından gerçekleştirileceğini, kontrol entegrasyonu gerçekleştirmek için gerçekleştirecektir . Bu kontrolte, kontrolör çalışma koşullarının değişmesine göre otomatik olarak hidrolik pompa ve motoru ayarlayabilir, çalışma ihtiyaçları için garantili çıktıları en düşük yakıt tüketimini sağlar.

company.jpg