Üç Tip Kalıp Kesme Makinasına Giriş

Bugün piyasada sizinle birlikte olan Xiaobian ortak kalıp kesme makinesi üç kategoriye ayrılmıştır: Düz basınçlı kalıp kesme makinesi, düz kesim kalıp kesme makinesi ve yuvarlak basınçlı yuvarlak kalıp kesme makinası.

Hepimiz biliyoruz ki, üç çeşit kesme makinası, hangi pazarda daha geniş kapsamlı? Bu, basit kalıp, farklı kalınlıktaki kalıba uygun kalıp kesme girinti plakasını değiştirmek için basit bir yapı, kolay bakım, kolay kullanım, diğer kalıp kesme makinelerine göre düz basinçlı kalıp kesme makinası düz basinçlı kesme makinesidir. Kalıp Kesme hassasiyeti ve Avantaj serisi, bu nedenle pazarlar geniş bir yelpazesine sahiptir.

Ama onun eksiklikleri de açıktır, örneğin, emek yoğunluğuna, düşük üretim verimliliğine neden olan çok fazla çalışma basıncına ihtiyaç duyuyor. Katlanır kartonlar, macun kartonları, oluklu kutu kalıp kesme girintili işlemler için uygun geniş bir uygulama yelpazesidir. \

Düz basınçlı yuvarlak kalıp kesim kalıbı üzerinde sizinle birlikte gelecek olan küçük seri: Düz yuvarlak Kesme Makinesi, çoğunlukla dönüşümün erken Heidelberg yuvarlak baskı baskı makinesinden, avantajları açıktır: çalışmasından dolayı hat İletişim, makine Kalıp kesme işlemi sadece küçük bir basınçtır, bu nedenle makine yükü nispeten kararlıdır.

Dezavantajı, Kalıp Kesme Makinesi ve baskı makarasının kolayca yuvarlanıp yerinden tutulması nedeniyle uygulama aralığı nispeten dar olmasıdır. Ağırlığı 400 g / m2'den az olan mukavvayı kesmek için genellikle uygundur ve özellikle alüminyum folyo kağıdı kesme ve galvanizleme için uygundur. Kağıt kalıp kesme sürecinde, kağıt elyaf yönüne dikkat etmelisiniz, genel aksiyal yönde silindire paralel olmalıdır aksi takdirde ciddi kağıt gerilme olgusuna neden olacaktır.

Yuvarlak basınçlı yuvarlak kalıp kesim makinesi ile sizinle nihai küçük seri: Yuvarlak basınçlı Kalıp Kesme Makinesi tamburun kesintisiz çalışmasıdır, bu nedenle diğer Kalıp Kesme Makinesine göre çalışma verimliliği en yüksek, özellikle seri üretim için uygundur, ancak seri üretim için uygundur Kesin olarak kalıp kesme hızından dolayı bazen gerekli kalıp kesme doğruluğunu garanti edemez. Kalıp kesme makinesinde küçük bir basınç uygulayan dairesel basınç Kalıp Kesme Makinesi ile kalıplama işlemini tamamlamak için hat kontağı ilkesinin kullanımı ile aynıdır ve basınç dağılımı daha düzgündür, bu nedenle makine yükü nispeten kararlıdır.

Fakat Die Cutting Machine versiyonu kavisli bir yüzeye kavuşmuştur, bu yüzden levhada ve plakada daha hantal, teknik zorluk nispeten büyüktür, plaka maliyeti nispeten yüksektir, yuvarlak basınç yuvarlak kalıp kesme cihazı gerekli Die Die Cutting Machine düz Die Kesme maliyeti 25 ila 100% daha yüksek. Yuvarlak basınçlı yuvarlak kalıp kesme makinası çoğunlukla oluklu mukavemetli ürünler için kalıp kesim ve marka çevrimiçi kalıp kesiminde kullanılır, mevcut pazar payı çok düşüktür.

Yukarıdaki yassı basınçlı Kalıp Kesme Makinesi, düz basınçlı Kalıp Kesme Makinesi ve yuvarlak basınçlı yuvarlak Kalıp Kesme Makinesi'nin üç türüdür. Kısaca tanıtılması, size yardım etmeyi umuyoruz.