Soğuk Pres Makinesi Nasıl Çalışır?

Soğuk Pres Makinesi, günlük hayatımızda, işimiz sıklıkla kullanılır, ancak herkes bilmiyor "hidrolik pres" konusunda kimseyi tanımıyor mu? Soğuk Basın Makinası kabaca noktalar şeklinde çalışır: vidalı tip, hidrolik tip. Genel hidrolik Soğuk Pres Makinası her yönüyle daha iyi performans gösterir. Hidrolik Soğuk Pres Makinesi çalışma sesi, hızlı, küçük kaldırma hızıdır. Hidrolik Soğuk Pres Makinasının temel bileşenleri: hidrolik sistem, elektrik kontrol sistemi, baskı plakası ve vücut kompozisyonu.

Hidrolik Soğuk Pres Makinasının ana yapısı

Başlıca: hidrolik sistem, elektrik kontrol sistemi, basınç plakası ve vücut kompozisyonu.

Hidrolik sistem: silindir, yakıt deposu, yağ pompası, yağ pompası motoru, kontrol valfi bloğu ve basınç göstergesinden oluşur. Tank, pompa yağını çalıştırmak için yağ pompası ile pompalanan yağla doldurulur. Silindirin çalışması için boru bağlanarak yağ silindire gönderilir. Boşaltma valfi, basıncın ekstrüzyon işleminde geri basınç üretmesi, yumuşak bir rol oynamasına, elektromanyetik topun oluşmasına neden olabilir. Valf, sistem tarafından ayarlanan basıncın korunması için kullanılır ve basınç göstergesi, basıncı göstermek için kullanılır.

Elektriksel kontrol sistemi: esas olarak ana devre ve kontrol devresi, otomatik devre kesiciler, sigortalar, pres motorundaki AC kontaktörü, aşırı yük, kısa devre, basınç kaybı ve düşük voltaj koruması gibi solenoid valf kullanılarak devre.

Plaka dengeleme mekanizması: ağırlıklı olarak denge rafı, kaldırma donanımı, dönen mil vasıtasıyla. Sabit dönüş yataklı kompozisyon, sol ve sağ iki gövde üzerine monte edilmiş dengeli raf. Dönen milin iki ucu kaldırma dişlileri ile sabitlenir. Döner şaftın her iki ucu dönen şaftla esnek bir şekilde dönebilecek şekilde yataklar ile donatılmıştır. Kaldırma plakası kaldırıldığında kaldırma dişlisi rafın dengesini sağlamaz mı? Kaldırma işlemindeki baskı plakasının daima dengelenmesi için döndürün.

Plaka: Üst baskı plakası ve alt baskı levhasından oluşur. Üst ve alt baskı levhaları, kaynaklı profiller ve çelik levhadır, düzlemi düzgün ve düzgün bir çalışma düzlemi sağlamak için, büyük bir freze makinesinden ortalama öğütme makinesinin çalışma düzlemi. Üst baskı plakası silindirin silindir çubuğuna bağlanır ve baskı plakasının kaldırılması ve indirilmesi silindirin kaldırılması ve indirilmesi ile gerçekleştirilir. Basınç plakası altında gövde tabanına doğrudan kaynak yapılmıştır. Tüm yapıyı sağlamlaştırmak.

Gövde: plaka çelik ile kaynak yapılmış, kompakt yapı, iyi mukavemet.