Kalıp Kesme Makinası Dikkat Edilecek ve Yedi Majör Problemi Çözecektir

İlk olarak, ekipman parça işleme kalite ve montaj doğruluğu

Yerli makine imalatının teknik kademesi tarafından sınırlandırılan, Kalıp Kesme Makinesi, kaba işleme birçok parçası. Kesintisiz mekanizma ve ana tahrik sistemi ve montaj ve doğruluk arasındaki zincir, montaj hassasiyeti kalıp kesme hassasiyetini etkiler ve gürültüye neden olursa, makine hızını doğrudan etkiler. Başka bir örnek dirsek çubuğu basınç mekanizması ve boşluğu belirlemek için hareketli platform mantıksızdır, titreşime neden olur, hızı ve doğruluğunu etkiler.

İkincisi, aralıklı kurumlar, zincirler ve beslenme dişleri

Düzleştirilmiş Kalıp Kesme Makinesi, eşit indeksleme kam mekanizmasını kullanmak için makaranın şekli makul bir anahtardır. Zincir sıkılığının ılımlı, çok sıkı veya çok gevşek olması kalıp kesme doğruluğunu etkiler. Kağıdı beslemek için düz basınçlı Kalıp Kesme Makinesi çoğunlukla katıdır, ancak yüksek hızda hareket halindeyken deformasyona, acil durdurma ataletine hâlâ kolaydır. İyi dişler yüksek sertlik ve hafiflik, açı ve basınç orta büyüklüktedir.

Üçüncüsü, iletim sistemi

Mevcut kalıp tahrik ana tahrik motor ve sonsuz dişli tarafından tahrik edilmektedir. Sonsuz dişlilerin çoğunlukla sarmal dişleri olduğu bilinmelidir, alt turda sonsuz dişli ve sonsuz dişlinin varken dişler ve dişler arasındaki boşluk boyutu uygundur. Geri tepme çok büyük, sonsuz dişli pürüzsüz değil; Boşluk çok küçük, yağlayıcı akışına elverişli değil. Şanzıman düzgünlüğünü etkileyen irrasyonel basınç açısı var.

Dört, kesim tipi, kesim bıçağı ve kauçuk

Bu üç kalıp kesmenin temel parçalarıdır, doğrudan kalıp kesme kalitesiyle ilgilidirler. Plaka, dengeden sonra gömülü ve birkaç kez değiştirilebilen düzgün yoğunluk, hafiflik, yüksek sertlik, iyi esneklik, kolay işleme, pürüzsüz, güçlü bıçak hattı gerektirir. Keskin bıçak kenarı, bıçak yüksekliği ve küçük bükme bıçağı. Kauçuk çubuk sertliği ılımlı olmalı, bıçak ağzını sıkamıyor veya esneklik yetersiz olabilir.

Beşinci olarak, besleme hızı ve konumlandırma mekanizması

Günümüzde yaygın olarak kullanılan yöntem kesintisiz besleme, yani ön sayfa ve kağıdın arka parçası sürekli örtüşmektedir. Bu yöntem pürüzsüz, hızlı, ancak pre-regülasyonun konumlandırılmasında kağıdın hızlı hareketi büyük bir etkiye sahiptir; kıvrılma veya sıçrama sonrası kağıt yerleştirmeye neden olan kağıtlara izin verilmez. İdeal Kalıp Kesme Makinesi, aynı anda kalıp kesme hızının, besleme platformundaki kağıdın olabildiğince düşük olmasını sağlamalıdır.

Altı, zincir kılavuzu

Zincirin konumlandırılması ve kontrolünde kılavuz rayın rolü. Kılavuz rayın kalınlığı uygun olmalı ve zincir içine gömülmelidir. Üst ve alt raylar arasındaki mesafe, şanzıman direncini arttırmak için zincirin pürüzsüz, çok küçük olmasını sağlamalıdır; Dövmek kolaydır çok büyük zincir. Kılavuz rayının yörüngesi ve zincir uzunluğu da makinenin performansı üzerinde belirli bir etkiye sahiptir.

Yedi basınç kurumları

Kalıp Kesme Makinasının en önemli cihazı basınç uygulayıcı mekanizmasıdır. Günümüzde en yaygın çift dirsekli bar mekanizması, krank bir hafta döner, aktif platformu iki katına çıkararak en üst limit pozisyona ulaşır. Kalıp kesiminin kalitesini sağlamak için tüm platform basınç altındayken bile zorlanmalıdır. Üst ve alt platformların çalışma yüzeyi paralel olmalıdır. Tasarım mantıksız ise basınç eşitsizine neden olur, boş seyahat çok büyük.