Çeşitli Uygulamalar İçin Kalıp Kesme Makinesi

Pek çok Hindistan sonrası ekipman çeşitlerinde bilim ve teknolojinin hızla gelişmesi ile insanlık ilerlemesine büyük katkıda bulunan kalıp kesme makinası, Çin'in Makine Kesim Ürün teknolojisi ve sanayileşme kalıpları yüksek bir seviyeye ulaştı, ana yönü aşağıdaki yönlerden biri :

Öncelikle, Kalıp Kesme Makinası ithalatı düştü, ihracat artmaya devam ediyor. Gümrük istatistiklerine göre: 2002 yılında kalıp döküm ekipman ithalatı 461, 25.219 milyon ABD doları; 2004 yılında ithalat 455 adet, 26.028 milyon ABD doları; 2004 1 ila 3 çeyrek 213 ünite, 17.151 milyon ABD doları ithalat; Yılın düşüş eğilimlerini ithal etmesi bekleniyor. İhracat 2007'de 765 adet, 1086,1 milyon ABD Doları; 2003 yılında 1066 adet, 13.893 milyon ABD doları ihracat gerçekleştirdi; 2004 1-3 çeyrek ihracat 958 ünite, 15.591 milyon ABD doları, geçen sene boyunca ihracat yapması bekleniyor.

İkincisi, Die Cutting Machine çeşitleri, yerli baskı ve ambalaj endüstrisinin temel ihtiyaçlarını karşılamak için. Çin, marka Kesim Makinesi, çıkartma markası Kesim Makinesi, yuvarlak basınçlı Kesme Makinesi, yuvarlak basınçlı Kesme Makinesi, düz kalıp kesme makinesi ve diğer ürünleri de dahil olmak üzere otomatik düzleştirici Kalıp Kesme Makinası dahil olmak üzere imalatı yapmaktadır. Fleksografik baskı presleri, gravür baskı presleri, çıkartma baskı makineleri, oluklu baskı slotting makineleri ve diğer ekipman kalıp kesme ünitesi gibi bağlantı hattı kalıp kesme üniteleri imal etmek.

Kalıp Kesme Makinesi yaygın olarak kullanılır, çalışma prensibi karmaşık değildir, kalıp kesme teknolojisi esas olarak kalıp kesme bıçağı, çelik bıçak, metal kalıp, çelik telin belirli bir basıncı uygulamak için baskı yoluyla kullanılmasıdır. Belli bir şekle . Tüm basılı materyali, kalıp kesme (die-cutting) olarak adlandırılan tek bir grafik ürüne bastırdıysa; Basılmış materyalde çentik izi bırakan veya bükülme izlerinin izleri üzerinde çelik tel kullanılması halinde; Bronzing denilen desen veya yazı tipi üç boyutlu bir etkisi ile basılı malzemenin yüzeyinde basılmış, belirli bir sıcaklığa Isınmış iki şablonlar, yin ve yang kullanımı; Macun adı verilen başka bir alt tabaka üzerinde bir taban malzeme varsa; Ürünün orijinal kısmının geri kalan kısmı hariç Atıklar için.

Kesme makinasının gelişim yönü

1. Geleneksel çıkartmalar marka matbaa basın üretim işletmeler. Zor zamanlara üretim, üretim ve satış yıldan yıla düşüş. Bunun nedeni, yüksek verimli döner tip ticari marka baskı baskı makinelerinden biri olan yüksek teknoloji ürünlerinin ve fleksografik baskı makinelerinin üretiminin baskı yoluyla arttırılması ve hatta dairesel baskı-kesme üretim verimliliği aralıklı baskıdan daha yüksek olmasıdır. Kalıp - Üretim ekipmanının arkasında kesim yapmak.

2. Yuvarlak basınçlı yuvarlak tel kalıp kesim, baskılı ambalaj ürünlerinin en büyük partisi olacak, ölmenin en iyi yolu. Fleksografik baskı üretim hatları, form baskı presleri, oluklu baskı slotting Kalıp Kesme Makinesi, rotatif çıkartmalar marka matbaa baskı, gravür baskı kalıp kesme üretim hatları, örneğin baskı ve paketleme ekipmanları için kullanılmıştır. Baskı teknolojisinin geliştirilmesi, özellikle de dairesel kalıp kesme davulunun işleme seviyesi ile dairesel kalıp kesme uygulama yelpazesi daha kapsamlı olacak ve kalıp kesim verimliliği daha da artacaktır.

3. Baskı ve paketleme endüstrisinin hızla gelişmesi ile işletmelerin ölçeği genişlemektedir. Otomatik yassılaştırma Kalıp Kesme Makinesi uygulama pazarını genişletmeye devam edecektir. Buna karşılık, yarı otomatik düz kalıp kesme makinası satış pazarında, düşük verimlilik, operatör emek yoğunluğu ve diğer nedenlere ek olarak, daha da azaltılmış, güvenlik, ana yol nedeni dezavantajları içeren kazalar eğilimli zayıf olacak. Ancak, Çin'in baskı ve ambalaj endüstrisinin ölçeğinden dolayı, bu cihazın boyutu arasındaki boşluk belli bir pazara sahip olacak ve hala bir rol oynamaya devam edecektir.