Kesme Makinesi Kesme Hızı

Modern makine işleme endüstrisi gelişimi ile, kalitenin sürekli olarak iyileştirilmesi ve kesimin kesinliği, üretim verimliliğinin artırılması, üretim maliyetinin düşürülmesi, yüksek akıllı ve otomatik kesme fonksiyonunun gerekliliği de artmaktadır. CNC kesim makinesinin gelişimi, modern mekanik işlemenin gereklerini karşılamalıdır. Kesici, alev kesici, plazma kesme makinesi, lazer kesim makinesi, su kesme, vb. Ayrılmıştır. Lazer kesim makinesi en verimli, kesme hassasiyeti ve kesme kalınlığı genellikle küçüktür. Plazma kesme makinesinin kesme hızı da çok hızlıdır ve kesme yüzeyi belirli eğime sahiptir. Alev kesme makinesi ağır karbonlu çelik malzemeyi hedeflemektedir. Lazer kesim makinesi en verimli, kesme hassasiyetidir ve kesme kalınlığı genellikle küçüktür.

Uygulama aralığı

Metal ve ametal endüstriler ile kullanılan kesme makinesi, genel olarak, metalik olmayan sanayi noktaları kesme, taş kesme makinesi, su kesme makinesi, testere kesici, kesme bezi ve plastik, lazer kesim makinesi ile kimyasal elyaf ürünleri gibi titiz, karşılaştırılması bıçak kesme makinesi, kesme metal malzemeler alev kesme makinası, plazma kesme makinası, alev kesme makinesi, içinde CNC kesme makinesi ve manuel iki çeşit büyük, manuel, küçük spor araba, yarı otomatik, saf manuel, CNC kategorisi vardır , portal CNC kesme makinesi, konsol tipi CNC kesme makinesi, masaüstü CNC kesme makinesi, interfingering hatları nc kesici, vb!

maliyet

En pahalı lazer kesim makinesi ve aynı zamanda yüksek teknoloji hassas ve en verimli kesme ekipmanları, su bıçağı kesme makinesi, alev kesme makinesi tekrar maliyetleri nispeten düşük, plazma kesme makinası en düşük maliyet (parça başına) kullanın

Üst oyuk cam üretim hattında veya üretim çeşitliliğini geliştirmek için, cam otomatik özel kesici seçeceğiz, ancak aşağıdaki noktaların satın alınmasında:

I. kesme hassasiyeti

İnşaat sektörü sınıfı için genellikle 0.5mm altında olması gerekmektedir; Ancak, otomotiv reflektör gereksinimi 0'ın altındadır. Makine üreticileri hassas sağlamak için genellikle artı veya eksi 0 2 mm, ama ürün kılavuzları tanıtımı göremiyorum, ışık kesin kesme hassaslığını ölçmek için, programın kesinliği kesme kesinliği testi tamamlandığında ışık olmalıdır Ürünlerde genellikle bir düzine test numunesi yüzeyine sahibiz. Test ederek, kesme platformunun düzlüğünü ve kontrol sisteminin senkronizasyon kontrolünü tam olarak kavrayabiliriz.

2. Kesme hızı

Kesim hassasiyetini karşılamak için, en yüksek hızıyla kısa kesme platformu sayesinde hız hakkında konuşabilir miyiz, fonksiyonun yazılım simülasyonu ile kesme makinesi servo sürücüsünü kullanıp kullanamayacağımızı belirlemek zor olup olmadığını kontrol etmek zor. en yüksek ulaşmak için motorun hızı. Kesme hızını azaltmayın, ekleme işlemini artırın ve hızı azaltın. Eksenler ayrı ayrı ve aynı anda test edilebilir.

3. Otomatik dizgi optimizasyon fonksiyonu

Kesim makinesinin sonunda, makinenin çalışmasının basit ve anlaşılması kolay, çok karmaşık olmayan, aksi takdirde çok fazla eğitimli olmayan, genellikle kuru çalışması gereken iş parçasının özelliklerinin işleme maliyeti ve hacmini göz önünde bulundurun. büyük bir uygun fiyatlı makineler utanç verici durumu göze alamazdı. Ev armatür camı bazen hatalı ürünlere sahip olduğundan, kusurdan kaçınma işlevine sahip olmak en iyisidir. Özel tip kesimin grafik kütüphanesi daha esnek olmalı ve CAD'in yerleşime katılabilmesi için grafik çizmelidir.

4. Bakım uygun

I / 0 ve mekanik sensörler, çok fazla, gereksiz anahtar ve lamba ile mümkün olmadığı kadar daha az donatılmamışlardır, çünkü bir kez veya mekanik bir cihaz bozuk olduğunda kesme makinesini etkileyecektir, bileşen hatası olasılığının kullanımı düşüktür , daha az kablolama da daha az, arıza bulmak ve parçaları değiştirmek en iyi, tüm I / 0 sinyal durumu ekranda ayıklama yapabilirsiniz. Bakım maliyetleri, bir makine alırken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

5. Enerji tasarrufu

Kesim büyüklüğü gereksinimlerinin tamamlanabildiği gibi, enerji tüketiminin azaltılması fırsatları da işletmeye çok fayda sağlayabilir. Biri çevreyi korumak ve enerji tasarrufu sağlamaktır. İkincisi şirketin günlük giderlerini kaydetmektir.